Класи моделей /
Model
Classes

Визначення та скорочення

В цьому розділі надаються визначення класів та пояснення специфікації для моделей.

Стандартний набір (SK)

* Одиночні набори комерційного виробницва будь-якої торгової марки з пластику або смоли, вилиті під тиском, зроблені за проектом виробника («з коробки») відносяться до класу "SK". Дозволяється використовувати наступні елементи, такі як: прив`язні ремені, антени, троси як додаткові відповідні опції до моделі.

* Кабіни, люки дозволяються робити закритими, якщо це передбачається комплектацією набору.

* Не дозволяється до використання в збірці додаткові деталі, такі як: зовнішні обвіси, ящики, тенти, ланцюги як що вони не входять до базової комплектації набору.

* Інструкція по збиранню повинна розташовуватись біля моделі.

* Зміни кольорового розфарбування або маркування деколей дозволяється. Наприклад: Bf-109 в іспанській розфарбовці.

Будь-яка деталізація (ASD)

* До цього класу відноситься стандартний набір, який був доопрацьований за допомогою додатків, виробничого походження або додатки зроблені моделістом власноруч як вагома частина основної конструкції .

* Цей клас також передбачає можливість змінювати, переробляти будь яку частину набору моделістом в рамках технічної достовіності до прототипу.

* Афтермаркет, гусіні, траки, колеса, кулемети, турелі до них, зовнішні навіси, тощо, є прикладами того, що може бути доопрацьовано в процесі складання моделі цього класу.

* Фонарі кабін, люки, двері, лази, відсіки та інші оглядові панелі, ротори, вали, бомбові відсіки, мотори, моторні відсіки, капоти, засоби механізації крила і та інше можуть бути відчиненими та детальованими згідно з опцією набору або можуть бути виготовлені моделістом з метою надання доступу до огляду деталізації відповідного інтер`єру вказаних зон.

Будь-яка переробка «Конверсія» (ASC)

* Модель в цьому класі може бути виконана згідно з спеціфікацією іншого прототипу або довільно змінена більше, ніж це передбачено виробником.

* Деталі різного походження (готові від виробника чи виготовлені власноруч), можуть бути використані моделістом при побудові моделі вказаного класу.

* Зміна схеми розфарбування або зміна схеми розташування деколей не є «Конверсією».

* В цьому класі дозволяється будь-яка деталізація та будь який рівень складності складання моделі.

Вакформи (V)

* Комерційні набори, виробничого походження, основна частина деталей яких зроблена методом вакуумного тиску включено в цей клас.

* Також в цей клас можуть бути включені додаткові конструктивні елементи та детальовані частини іншого способу виготовлення або іншого способу виробництва.

* Ці набори можуть бути детальовані до будь якого рівня складності. Деталі комерційні, некомерційні, власного виробництва або іншого походження можуть бути використані моделістом при побудові моделі вказаного класу.

Саморобка «Scratchbuild» (S)

* Моделі, в яких 50% та більше деталей зроблено власноруч або вакуумним способом невиробничого характеру відноситься до цього класу.

* Деталі комерційного походження, набори додаткових частин, які використовуються у побудові саморобок від будь-якого виробника, повинні займати меньше 50% загальної кількості деталей в моделях цього класу.

* Основа конструкції моделі повинна бути з пластику, також дозволяється використовувати стрижень чи каркас з деревини як допоміжний елемент конструкції, на який виконується набудова.

* Моделі цього класу можуть бути детальовані до будь якого рівня складності. Деталі комерційні, некомерційні, власного виробництва або іншого походження можуть бути використані моделістом при деталізації моделі вказаного класу.

Супердеталізовані моделі (SD)

* Будь-яка модель, яка має велику площу відкритої поверхні (більш ніж 30% конструкції) або моделі де є відкриті (зняті) люки, оглядові панелі, поворотні рухомі турелі, що не передбачено комплектацією базового набору та моделі де є зняті частини зовнішніх елементів конструкції, детальованими згідно з опцією набору або можуть бути виготовлені моделістом з метою надання доступ до огляду деталізації відповідного інтер`єру вказаних зон, відноситься до цього класу.

* Стандартний набір, який був додатково доопрацьований будь якими комерційними додаткам виробничого походження або виготовнених власноруч моделістом в значному обсязі як вагома частина загальної конструкції базового набору, це також відповідає вимогам класу "SD". Переміщені або відкриті значні об`єкти моделі (деталі), які додані моделістом, можуть бути комерційного або саморобного походження.

* Виготовлені власноруч моделістом засоби механізації крила, ротори, вали, які не входять в частини базової комплектації набору можуть бути внесені в цей клас.

* Моделі, в яких зняті такі частини як: панелі обшивки або покриття корпусу з метою показати частину інтерєру, також можуть бути включені в цей клас.

Підставки та футляри

* Підставки дозволяються в усіх категоріях і не оцінюються при суддівстві, окрім категорії «Діорама».

* Підставка не повинна перевищувати 1,5 розміру самої моделі.

* Підставки можуть імітувати частину природнього середовища, в якому модель може знаходитись згідно з концепцією подачі.

* Декорація підставки не повинна перешкоджати огляду моделі з усіх боків.

* Літаки, які обладнані спеціальними пристроями таким як: упори, кронштейни або ложементи, встановлюються на них за необхідністю.

* Кораблі, можуть бути встановлені на підставках з імітацією поверхні води, але не дозволяється їх встановлення на підставки «сухий док», крім класу «Діорами», де це може передбачатись моделістом як сюжетна ідея .

* Скляні закриті футляри дозволяються для використання та презентації моделі під час огляду виставки відвідувачами, але, для проведення суддівської оцінки моделей у класі «Кораблі», футляри повинні бути зняті для інспекції моделі та її фотографування.

ФІГУРИ на модельних підставках

* В усіх класах, крім «Діорами», кожний конкурсний об`єкт може бути показаний разом з додатковими фігурами, членами екіпажів танків або літаків. Для масштабного порівняння моделі, дозволяється поруч з нею встановлення ОДНОЇ фігури. Розташування двох і більше фігур біля моделі має відношення до класу «Діорами».

* Фігури, які розміщені на (в) самій моделі та поруч з моделлю одночасно, можуть означати класифікацію моделі як «Діорама».

* В класі SK, дозволяється використовувати кількість фігур відповідно до комплектації набору та згідно з інструкцією до складання .

Діорами

* Діорама визначається одним або більше об`єктами (не обов`язково з однакового класу), розміщеними сюжетно на основі (підставці), з фігурами або без них, які зображують відповідну тему чи життєву ситуацію.

* Будь-яка база діорами, площою більше ніж 0,36 м2 (0,6м х 0,6м), повинні бути попередньо зареєстровані і погоджені з Секретарем змагань і затверджені перед початком змагань.

* Об`єкти, які в своїй конструкції включають два або більше елемента як базові складові моделі (модель потяга з двома вагонами, або вантажівки з причепами), не можуть класифікуватись як «Діорами».


КЛАСИ

Літаки

1 Літаки - 1/144 і менші SK

2 Літаки - 1/144 і менші ASD, ASC, V, S

3 Літаки - з 1/143 по 1/72 гвинтові SK

4 Літаки - з 1/143 по 1/72 реактивні SK

5 Літаки - з 1/143 по 1/72, гвинтові, одномоторні, одномісні, ASD

6 Літаки - з 1/143 по 1/72, гвинтові, інші, ASD

7 Літаки - з 1/143 по 1/72 реактивні, ASD

8 Літаки - з 1/143 по 1/72 ASC

9 Літаки - з 1/143 по 1/72 V

10 Літаки - з 1/143 по 1/72 S

11 Літаки - з 1/71 по 1/48 гвинтові SK

12 Літаки - з 1/71 по 1/48 реактивні SK

13 Літаки - з 1/71 по 1/48, гвинтові, одномоторні, одномісні, ASD

14 Літаки - з 1/71 по 1/48, гвинтові, інші, ASD

15 Літаки - з 1/71 по 1/48 реактивні, ASD

16 Літаки - з 1/71 по 1/48 ASC

17 Літаки - 1/47 і більші SK

18 Літаки - 1/47 і більші ASD, ASC

19 Літаки - 1/71 і більші V, S

20 Літаки - 1/72 i менші SD

21 Літаки - 1/71 і більші SD

22 Вертольоти - 1/72 і менші SK, ASD, ASC, V, S, SD

23 Вертольоти - 1/71 і більші SK, ASD, ASC, V, S, SD

24 Цивильні літаки - 1/90 і менші SK, ASD

25 Цивильні літаки - з 1/89 по 1/65 SK, ASD

26 Цивильні літаки - 1/64 і більші SK, ASD

27 Цивильні літаки - усі масштаби ASC, SD, V, S

28 Літаки до 1918 - 1/72 і менші SK, ASD, ASC, V, S, SD

29 Літаки до 1918 - з 1/71 по 1/48 SK, ASD, ASC, V, S, SD

30 Літаки до 1918 - 1/47 і більші SK, ASD, ASC, V, S, SD

31 Літаки - Планери - будь-які обʼєкти, усі масштаби SK, ASD, ASC, V, S, SD

32 Літаки інші - будь-які обʼєкти крім SK, ASD, ASC, V, S, SD

33 Альтернативна авіація (паперові та вигадані) в будь-яких масштабах SK, ASD, ASC, V, S, SD

Військова наземна техніка та  бронетехніка

34 Бронетехніка - 1/72 і менші SK

35 Бронетехніка - 1/72 і менші ASD

36 Бронетехніка - 1/72 і менші ASC, V, S, SD

37 Бронетехніка - з 1/71 по 1/48 SK, ASD, ASC, V, S, SD

38 Бронетехніка - 1/47 і більші SK

39 Бронетехніка - 1/47 і більші (включно 1945 рік) ASD

40 Бронетехніка - 1/47 і більші (після 1945) ASD

41 Бронетехніка - 1/47 і більші ASC

42 Бронетехніка - 1/47 і більші V, SD

43 Бронетехніка - 1/47 і більші S

44 Бронетехніка - Легкоброньована і мотоцикли, 1/71 і більші SK, ASD, ASC, V, S, SD

45 Бронетехніка - Гармати на лафетах або як частини артилерійських установок SK, ASD, ASC, V, S

Цивільна наземна техніка

46 Цивільна техніка - 1/30 і менші SK, ASD, ASC, V

47 Цивільна техніка - з 1/29 по 1/21 SK

48 Цивільна техніка - з 1/29 по 1/21 ASD, ASC, V

49 Цивільна техніка - 1/20 і більші SK, ASD, ASC, V

50 Спецтехніка - (крани, тягачі, автобуси, пожежні, службові, трактори, комбайни) усі масштаби, SK, ASD, ASC, V

51 Цивільна техніка - мотоцикли, усі масштаби, SK, ASD, ASC, V

52 Цивільна техніка - Ретро авто, вінтажні авто, легкові авто, хот-роди та драгстери, будь-які об`єкти, які не увійшли у вищевказані класи, усі масштаби, SK, ASD, ASC, V, S

53 Цивільна техніка - будь-які автомашини, включаючи вантажівки, усі масштаби, SD, S

Фігури

54 Фігури в повний зріст, 60 мм і меньші SK, ASD, ASC

55 Фігури в повний зріст, 61 мм і більші SK, ASD, ASC

56 Фігури - Памʼятники, 60мм і менші SK, ASD, ASC

57 Фігури - Памʼятники, 61 мм і більші SK, ASD, ASC

58 Фігури в повний зріст та Фігури - Памʼятники, усі масштаби S

59 Фігури - Вінʼєтки (2-6 фігур разташованих на одній подставці)усі масштаби, SK, ASD, ASC, V, S

60 Бюсти, усі масштаби

61 Пласкі фігури, усі масштаби

Флот

62 Кораблі - 1/500 і менші (пластик), SK, ASD, ASC

63 Кораблі - 1/500 і менші (смола/метал), SK, ASD, ASC

64 Кораблі - 1/499 і більші (пластик), SK, ASD, ASC

65 Кораблі - 1/499 і більші (смола/метал), SK, ASD, ASC

66 Кораблі - усі масштаби, S

67 Підводні човни, субмарини, батискафи - усі масштаби, SK, ASD, ASC

68 Парусний флот - усі масштаби, будь який матеріал.

Космос та Фентезі

69 Космос та Фентезі (літаючи об`єкти або космічні станції) - усі масштаби, SK

70 Космос та Фентезі (літаючи об`єкти або космічні станції) - усі масштаби, ASD, ASC, V

71 Космос та Фентезі (інше) - усі масштаби, SK

72 Космос та Фентезі (інше) - усі масштаби, ASD, ASC, V

73 Космос та Фентезі (фігури, одна або більше), 60 мм і менші, SK, ASD, ASC, V, S

74 Космос та Фентезі (фігури, одна або більше), 61 мм і більші, SK, ASD, ASC, V, S

75 Космос та Фентезі (фігури, БЮСТИ), усі масштаби, SK, ASD, ASC, V, S

76 Космос та Фентезі - будь-які об`єкти, усі масштаби, S

77 Космічні кораблі (реально існуючі об`єкти або їх прототипи), фігури, усі масштаби, SK, ASD, ASC, V, S

Різне

78 Залізничні локомотиви, вагонні депо, усі масштаби, SK, ASD, ASC, V, S

79 будь-які моделі, які не увійшли і не підходять під специфікацію вищевказаних класів, враховуючи вимоги щодо використання матеріалів, SK, ASD, ASC, V, S

80 Гіпотетичні військова та цивільна наземна техніка (нереалізовані або видумані проекти), SK, ASD, ASC, V, S

Діорами

81 Діорама - Літаки

82 Діорама - Військова техніка

83 Діорама - Цивільна техніка

84 Діорама - Фігури

85 Діорама - Флот

86 Діорама - Космос та Фентезі

87 Діорама - Різне

Юніори

88 Юніори - Літаки, усі масштаби

89 Юніори - Військова техніка, усі масштаби

90 Юніори - Цивільна техніка, усі масштаби

91 Юніори - Фігури, усі масштаби

92 Юніори - Флот, усі масштаби

93 Юніори - Космос та Фентезі, усі масштаби

94 Юніори - Діорами

95 Молодші вікові групи, до 11 років, будь-які моделі, будь-які масштаби (вікова категорія Y).


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати